Dlaczego fizyka to interesujący przedmiot?

Wielu uczniom nauka fizyki sprawia ogromne trudności. Te wynikają czasem ze źle dobranego podręcznika, nauczyciela nieradzącego sobie z przekazywaniem wiedzy lub dużej niechęci ucznia do przedmiotu. Dlatego, aby już na początku nie zrazić nastolatków do tej dziedziny wiedzy, warto postawić na podręcznik, który zamiast zniechęcić, zachęci do odkrywania fizycznego świata. Jednym z bardziej innowacyjnych i efektywnych podręczników jest odkryć fizykę. Co warto o nim wiedzieć i czego się z niego nauczymy? 

Fizyka dla każdego

Odkryć fizykę to doskonały przykład podręcznika, który trafi do wszystkich. I do tych niemających trudności z rozumieniem tego przedmiotu, ale i do tych dotychczas cierpiących w trakcie jego nauki. Co jest wyróżnikiem tej książki? Przede wszystkim prosta forma oraz konkretny język. To połączenie sprawia, że definicje fizyczne, wzory i sposoby obliczeń są o wiele bardziej zrozumiałe. Dużo pomagają też przykłady zadań oraz eksperymenty, które możemy wykonać przy pomocy dopiero co zdobytej wiedzy.

Analiza i doświadczanie

Dobry podręcznik do fizyki to nie tylko teoria, ale i praktyka w postaci doświadczeń i analiz. W tej książce znajdziemy mnóstwo zadań oraz ćwiczeń, które opierają się na samodzielnej pracy ucznia. Eksperymenty są proste, ale i efektowne, co zachęca do dalszej pracy oraz edukacji. Warto wspomnieć i o segmencie powtórzeniowym. W tym miejscu znajdują się wszelkie materiały, które warto sobie przepracować raz jeszcze w trakcie przygotowań do matury.

odkryć fizykę z księgarni internetowej autorstwa Marcina Brauna i Weroniki Śliwy to:

– podręcznik do fizyki, który w zestawie posiada również zbiór zadań,

– nowoczesne podejście do edukacji,

– zróżnicowane warianty zadań praktycznych i teoretycznych,

– uczy dokładnej analizy procesów fizycznych,

– zachęca do przeprowadzania doświadczeń,

– przepełniony interesującymi faktami oraz eksperymentami,

– prosty i komunikatywny styl, który ułatwia przyswajanie wiedzy,

– regularne podsumowania oraz powtórki materiału.