Wszystko o modzie i bieliźnie

Bielizna dla mamy karmiącej. Jaki biustonosz wybrać?

Bielizna dla mamy karmiącej. Jaki biustonosz wybrać?
stanik do karmienia - zdjęcie

Bielizna, choć zwykle niewidoczna, bo ukryta pod ubraniem, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Przede wszystkim to od niej zależy nasz komfort. Jeśli uciska, jest za luźna albo zbyt dopasowana, jest nam niewygodnie. Źle dobrana do stroju nieciekawie prezentuje się pod odzieżą i może zepsuć naszą najlepszą kreację. I wreszcie – jeśli nam się nie podoba, odbiera nam pewność siebie, zamiast sprawiać, że czujemy się piękne i wyjątkowe.

Wygodny biustonosz dla karmiącej

Kiedy w naszym domu pojawia się dziecko, życie całej rodziny wywraca się do góry nogami. Najwięcej zmian dotyka jednak młodą matkę, która jest ściśle związana z noworodkiem chociażby przez karmienie piersią. Każdej z nas zależy wtedy na poczuciu maksymalnego komfortu – tylko wtedy możemy w pełni czerpać przyjemność z macierzyństwa.

Niezwykle istotne dla mamy, która karmi piersią, jest dobranie odpowiedniego stanika. Takiego, który dobrze trzyma piersi, ale jednocześnie ułatwia dostęp do nich, żebyśmy nie musiały rozbierać się, kiedy chcemy nakarmić maluszka. Najlepiej stawiać na specjalistyczny stanik do karmienia, który rozpina się z przodu albo umożliwia odsłonienie tylko jednej piersi, przez rozpięcie jednej z miseczek. W ten sposób będzie nam wygodnie, a dziecko będziemy mogły nakarmić dyskretnie nawet poza domem.

Elegancka bielizna dla matki karmiącej?

Większości z nas wydaje się, że kiedy zostajemy mami, musimy zrezygnować z estetyki. Karmisz piersią – koniec z eleganckimi, koronkowymi biustonoszami. Nic bardziej mylnego! Staniki do karmienia również mogą się świetnie prezentować i sprawić, że poczujemy się piękne. Choć jeśli karmimy maluszka naturalnie najważniejsza jest dla nas wygodna, to warto zadbać i o to, żeby biustonosz do karmienia był seksowny i dodawał nam pewności siebie.