Wszystko o modzie i bieliźnie

Jak dobrać stanik

Jak dobrać stanik

Ostatnimi czasy brafitting stał się niezwykle popularny w Polsce. Okazuje się bowiem, że większość kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika, przez co szkodzi własnemu zdrowiu. Nie wiedzą, w jaki sposób powinien leżeć prawidłowo dobrany biustonosz, a także jak dopasować idealny rozmiar do wielkości biustu. Pracujące w salonach brafitterki doskonale wiedzą, jak dobrać stanik, dlatego każda kobieta powinna udać się na fachową poradę, aby zadbać o własne zdrowie.

Zły rozmiar stanika

Noszenie złego rozmiaru biustonosza po pewnym czasie skutkuje bólem kręgosłupa i pozbawieniem piersi ich jędrności. Po pewnym czasie opadają, a nasz kręgosłup skrzywia się. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej kobiety dobierają zbyt szeroki obwód pod biustem i zbyt małą miseczkę, w efekcie czego biust nie jest wystarczająco podtrzymany, a jego ciężar powoduje, że niewłaściwie się układa.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Najwyższa pora zadbać o własne zdrowie i dowiedzieć się, jak dobrać stanik do rozmiaru naszego biustu. Rozmiar to jednak nie wszystko – powinno stawiać się również na dobrą jakość bielizny i naturalne materiały, dzięki czemu skóra będzie mogła oddychać, a nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Niezwykle ważny jest obwód stanika – aby go ustalić, należy zmierzyć się tuż pod biustem przy pomocy miary krawieckiej. Obwód mierzymy po wypuszczeniu powietrza z płuc, zaciskając miarę dosyć mocno, lecz nie powodując zbyt silnego ucisku. Często okazuje się wtedy, że rozmiar jest znacznie mniejszy, niż nam się wydawało.

Jednak obwód pod biustem to nie wszystko. Jeśli chcemy wiedzieć, jak dobrać stanik do biustu, musimy jeszcze odpowiednio dobrać wielkość miseczki – tutaj miarkę układamy dość luźno na piersiach, a wyniku nie zawyżamy oraz nie zaniżamy. Następnie w tabeli rozmiarów odnajdujemy rubrykę, która odpowiada naszemu rozmiarowi obwodu pod biustem i odszukujemy w niej liczbę zbliżoną do zmierzonego obwodu w biuście.

Chcąc upewnić się, że wiemy jak dobrać stanik, musimy koniecznie go zmierzyć. Tylko w taki sposób dowiemy się, czy prawidłowo zdecydowałyśmy, oraz czy jest on wystarczająco wygodny. Mierzenie również jest czynnością, która wymaga odpowiedniego postępowania: w pierwszej kolejności należy osadzić piersi w miseczkach, pochylając się do przodu. Następnie zapinamy biustonosz i układamy piersi, wygarniając je spod pach. Ostatnim krokiem jest upewnienie się, że biustonosz znajduje się tuż pod biustem.