Wszystko o modzie i bieliźnie

Strój kąpielowy jednoczęściowy na basen i na plażę

Strój kąpielowy jednoczęściowy na basen i na plażę

Jednoczęściowy kostium kąpielowy kojarzy się przede wszystkim z rekreacją na basenie. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nietrudno jednak zauważyć, że wiele kobiet zakłada jednoczęściowe stroje kąpielowe także podczas wakacyjnego plażowania.

Wybierając kostium kąpielowy warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na stronę estetyczną – dobrze dobrany model powinien być wygodny, komfortowy, a także niebanalny pod względem kolorystyczno-estetycznym.

 

Strój kąpielowy a sylwetka kobiety

 

Planując rekreację na basenie, obowiązkowo należy zaopatrzyć się w odpowiedni strój kąpielowy. Na rynku można znaleźć kostiumy kąpielowe jednoczęściowe, które doskonale sprawdzą się podczas pływania, jak również wodnej zabawy z dziećmi.

Zasadniczo do pływania przeznaczone są stroje kąpielowe jednoczęściowe, wykonane z elastycznego, dobrze przylegającego do ciała materiału. W sytuacji, gdy kostium kąpielowy ma służyć wyłącznie do pływania, kwestia estetyczna stanowi element drugorzędny, priorytetem jest wygoda i funkcjonalność modelu. Należy pamiętać, że kostiumy kąpielowe do pływania absolutnie nie mogą posiadać żadnych falbanek, wycięć ani sporych dekoltów – są to detale, które w mniejszym lub większym stopniu mogą utrudnić pływanie.

Nieco inaczej kwestia ta wygląda w przypadku, gdy strój kąpielowy jest wykorzystywany także w innych sytuacjach, m.in. podczas plażowania, a pływanie w basenie ma przede wszystkim charakter stricte rekreacyjny.

Faktem jest, że każdy strój kąpielowy jednoczęściowy powinien być wygodny, dobrze przylegać do ciała, nie obciskać i nie obcierać, nie może też być ani zbyt duży, ani zbyt mały – nieodpowiednio dobrany może sprawić, że kobieta będzie odczuwała dyskomfort podczas użytkowania stroju kąpielowego, zarówno w wodzie, jak i na plaży.

Godne polecenia są przede wszystkim stroje kąpielowe jednoczęściowe, wykonane z tkaniny odpornej na działanie chlorowanej wody oraz promieni UV.

Idealny kostium do pływania

 

Kostiumy kąpielowe przeznaczone wyłącznie do pływania, powinny być przede wszystkim wygodne. Wskazane są modele jednoczęściowe, dobrze przylegające do ciała, dopasowane i odpowiednio profilowane.

Duże znaczenie ma także układ ramiączek – najwygodniejszym rozwiązaniem są ramiączka skrzyżowane na plecach, które zapewnią znacznie lepszy komfort pływania niż ramiączka poprowadzone równolegle, dopełnione mocno wyciętymi plecami – tego typu kostiumy kąpielowe jednoczęściowe sprawdzą się przede wszystkim podczas plażowania.

Warto jednak podkreślić, że dostępne są kostiumy kąpielowe jednoczęściowe, wyposażone w ramiączka usytuowane równolegle względem siebie, umożliwiające pływanie.

Na uwagę zasługują stroje kąpielowe jednoczęściowe bardzo zabudowane lub o przedłużonych nogawkach, które sprawdzą się zarówno podczas pływania rekreacyjnego, jak i w czasie profesjonalnych treningów.