Wszystko o modzie i bieliźnie

Wyjątkowy charakter sukienek koktajlowych

Wyjątkowy charakter sukienek koktajlowych

Okres wiosenno-letni sprzyja rodzinnym uroczystościom – są to przede wszystkim komunie oraz śluby i wesela. Jak nietrudno zauważyć, są to sytuacje, które wymagają odpowiedniej oprawy, także na płaszczyźnie szeroko rozumianego stroju.

Idealną propozycją są w tym przypadku są sukienki koktajlowe, które łączą w sobie elegancję i wygodę.

 

Sukienki koktajlowe dla każdej kobiety

 

Sukienki koktajlowe kojarzą się przede wszystkim z długością sięgającą przed kolano – wynika to przede wszystkim z faktu, że przeważająca większość sukienek koktajlowych posiada taką właśnie długość, warto jednak pamiętać, że istnieją również alternatywne propozycje, czyli sukienki o długości maxi. Wszystkie kroje powyżej 5 cm od kostki określane są mianem „tea lenght” (czyli długością 7/8), natomiast sukienki kończące się bezpośrednio przed kostką – „ballerina”.

Zróżnicowana długość sukienek koktajlowych sprawia, że każda kobieta bez problemu znajdzie optymalne rozwiązanie – nawet, jeśli jej problemem są masywne uda i łydki lub zbyt grube nogi.

Równie imponująco prezentuje się gama kolorystyczna – sukienki koktajlowe obejmują praktycznie całą paletę kolorystyczną, a nierzadko są dopełniane dodatkowymi wzorami, falbankami czy zakładkami.

Wśród propozycji znaleźć można modele z rękawem krótkim lub długim, na ramiączkach, a także bez rękawów, z odkrytymi ramionami i dekoltem typu carmen. Godne uwagi są rozwiązania z rękawami posiadającymi efektowne dziury.

Wybierając sukienki koktajlowe, należy kierować się nie tylko aktualnymi trendami w modzie, ale przede wszystkim indywidualnymi warunkami fizycznymi oraz sytuacją, w której przedmiotowa sukienka będzie użytkowania.

Przykładowo, na wesele można założyć sukienkę koktajlową o standardowej długości, jednakże na bankiet firmowy, organizowany w porze wieczornej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie sukienka dłuższa, o prostym i eleganckim kroju.

 

Wygoda i elegancja

 

Sukienki koktajlowe pojawiły się w latach czterdziestych minionego stulecia, w czasie, gdy zaczęto organizować popołudniowe spotkania koktajlowe.

Ogólnie zakłada się, że przedmiotowe sukienki koktajlowe to idealna propozycja na eleganckie spotkania biznesowe oraz rodzinne przyjęcia. Pierwotnie była to garderoba stworzona z myślą o przyjęciach na stojąco, typu koktajl czy firmowy bankiet, z czasem zakres sytuacji, w których wykorzystywane są sukienki koktajlowe uległ zdecydowanemu rozszerzeniu.

Przykładem może być tutaj choćby komunia dziecka lub wesele – w rzeczy samej trudno wyobrazić sobie, aby przez cały czas trwania uroczystości być w pozycji stojącej.

Sukienki koktajlowe, w przeciwieństwie do modeli adresowanych do pracy, mogą być wykonane ze zwiewnej, lejącej tkaniny, często błyszczącej, wzorzystej lub bogato zdobionej dowolnymi aplikacjami. Ponadto sukienki koktajlowe posiadają większy dekolt, wśród propozycji można spotkać także modele z odkrytymi ramionami.

Sukienki koktajlowe sprawdzają się w wielu alternatywnych sytuacjach – można je zakładać na rodzinne i firmowe uroczystości, bankiety, randkę, zaręczyny, wyjście do teatru lub ekskluzywnej restauracji. Słowem, jest to uniwersalna propozycja, która doskonale podkreśla kobiece piękno.